3-Phase Stepper Motors 85BYG3H3175* stepper motor
Shenzhen Guanhong Automation Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : SZGH
Model Number : 85BYG3H3175*
Certification : CE
Place of Origin : Shenzhen China
MOQ : 1 PCS
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union, L/C, D/A, D/P, MoneyGram , Paypal
Supply Ability : 400PCS Per Month
Delivery Time : 3-5 workdays
Packaging Details : Packaged with International Standard
Frame Size : NEMA34
Axle Diameter (mm) : 12mm
Length(mm) : 69mm
Holding Torque (N*m) : 2N.m
Current (A/Phase) : 1.75A
Weight(KG) : 2kg
Contact Now
3-phase stepper motor
Step angle 1.2°
Holding torque:2N.m
Motor length:69mm
Pin count:3
Current:1.75A